Sick days jako benefit může využívat 30 % českých zaměstnanců
6. 1. 2025 14:57Situace na trhu práce si žádá zavádění nejrůznějších nadstandardních benefitů, kterými se zaměstnavatelé snaží získat a také udržet své zaměstnance....
Největší český výrobce krmiv pro psy, kočky a další drobná domácí zvířata, kterého vlastní miliardář Pavel Bouška, si tak dále otevřel dveře na britský trh. Obě firmy řadu let spolupracovaly, Vafo na britský trh exportovalo. Objem transakce se podle vyjádření tuzemské firmy pohybuje v řádu několika milionů liber.
„Británie je v našem oboru nejen největším, ale také nejrozvinutějším trhem v Evropě. Hledali jsme inovativního partnera, který sleduje nejmodernější světové trendy. Na oplátku mu můžeme poskytnout zázemí evropského výrobce, který vše, co prodává, také sám vyrábí a kontroluje,“ uvedl akviziční expert Vafo Petr Kříž, který usedl do vedení Pooch & Mutt.
Média očekávají, že Vafo může v průběhu následujících let firmu Pooch & Mutt ovládnout. Britská firma má sice výrazně nižší tržby, jen kolem pěti milionů liber (145 milionů Kč), hodnotu má ale přístup do sítě řetězců Pets at Home, Sainsbury’s či Amazon.
Pavel Bouška spoluvlastní firmy z oboru v Německu, Finsku, Švédsku, Polsku a Estonsku. Loni Vafo získalo polskou společnost Carry Pet Food, která vyrábí žvýkací pamlsky hlavně pro psy. V roce 2019 firma koupila nejstaršího finského výrobce krmiv pro domácí mazlíčky Kennelpakaste.
Vznikla v roce 1994, produkty značek Brit Care, Brit Premium, Brit Animals a Let’s Bite vyváží podle svého webu do 70 zemí světa. Předloni měla tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 4,71 miliardy Kč a zisk po zdanění 444,8 milionu Kč.
Za loňský rok firma očekává tržby kolem 260 milionů eur (zhruba 6,8 miliardy Kč), což by znamenalo téměř padesátiprocentní růst, píše E15. Podle výroční zprávy má Vafo zhruba 400 zaměstnanců. V prosinci otevřelo v Číčenicích na Strakonicku továrnu za více než 700 milionů korun. Jde o pátý výrobní závod společnosti v ČR.